matelica

Metallica

To jeden z tych wyjątkowych zespołów, który stał się legendą niedługo po tym, jak się narodził!

Dzięki melodyjnym balladom, takim jak „Nothing Else Matters” Metallica cieszy się popularnością i sympatią nie tylko wśród fanów metalu.

Wszystko zaczęło się, gdy dziesięcioletni Lars Ulrich w 1973 roku poszedł na swój pierwszy w życiu koncert Deep Purple w Kopenhadze. Zrobił na nim tak wielkie wrażenie, że zainteresował się muzyką. Zaczął zbierać płyty różnych zespołów – od Black Sabbath po Thin Lizzy. Później kolekcjonował płyty grup, które należały do nowej fali brytyjskiego heavy metalu. Do jego ulubieńców należeli Sweet Savage, Diamond Head, Iron Maiden, Saxon i Trespass. Pod koniec 1976 roku dziadkowie podarowali mu jego pierwszy zestaw perkusyjny i Lars próbował nauczyć się na nim grać tak dobrze jak jego idol Ian Paice. Od tego momentu w jego życiu liczyła się tylko muzyka. W Kalifornii poznał Jamesa Hetfielda i szybko stali się przyjaciółmi. Tak narodził się ich duet.
Za datę założenia grupy przyjmuje się 28.10.1981 roku, ponieważ wtedy Ulrich powiedział Hetfieldowi, że ma zarezerwowane miejsce na składance „Metal Massacre. W momencie wydania debiutanckiego albumu Kill ‚Em All w 1983 roku, zespół tworzyli: James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Cliff Burton. Album przyniósł grupie miano twórcy trash metalu.

Metallica sprzedała na całym świecie ponad 100 milionów płyt i została sklasyfikowana na 3. pozycji listy na „Najlepsze Zespoły Metalowe Wszech Czasów” sporządzonej w 2006 roku przez MTV.

Comments

comments

Comments

comments

Powered by Facebook Comments